سایت تفریحی خبری و مد لباس روز دنیا

کیفیت خودروهای ایرانی = یک سوم کیفیت جهانی

کیفیت خودروهای ایرانی = یک سوم کیفیت جهانی ۲۴ شهریور ۱۳۹۴

براساس نتایج شاخص ارزیابی کیفی IQS، کیفیت خودروهای تولیدی در سطح جهان به طور میانگین سه برابر کیفیت خودروهای تولیدی از سوی خودروسازان داخلی است.

به نقل از ایسنا : شاخص INITIAL QUALITY STUDY به بررسی تعداد عیوب (از نظر فنی، ایمنی یا طراحی) مشاهده شده در هر خودرو از دید مشتریان در بازه زمانی سه ماهه ابتدایی استفاده از خودرو، می‌پردازد.

کیفیت خودروهای ایرانی

کیفیت خودروهای ایرانی

در خودروهای تولیدی از سوی خودروسازان جهانی میزان شاخص IQS، کمتر از ۱٫۵ (نقص یا ایراد) است به این معنی که در سه ماهه ابتدایی استفاده از یک دستگاه خودروی تولیدی از سوی خودروسازان جهانی، کمتر از ۱٫۵ نقص فنی یا ایمنی در خودرو مشاهده می‌شود با این حال این میزان در خودروهای تولیدی در خودروسازان داخلی به طور میانگین ۴٫۶ نقص فنی یا ایمنی است به این معنی که در سه ماهه ابتدایی استفاده از یک دستگاه خودروی داخلی، به طور میانگین ۴٫۶ نقص فنی، ایمنی یا طراحی در آن وجود دارد.

کیفیت خودروهای ایرانی

کیفیت سه برابری خودروهای تولیدی در خودروسازان جهانی نسبت به خودروهای داخلی در حالی است که پیش از این وزیر صنعت، معدن و تجارت از کیفیت پایین خودروهای داخلی انتقاد کرده بود. محمدرضا نعمت‌زاده در این زمینه اظهار کرده بود:”چرا خودروهای تولیدی در کشور باید قبل از ۱۰ هزار کیلومتر پیمایش، به تعمیرگاه‌ها مراجعه کنند؟”.

براساس نتایج ارزیابی شاخص کیفی IQS در صنعت خودروی ایران که از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران صورت گرفته، میانگین تعداد عیوب خودروهای داخلی در سه ماهه ابتدایی استفاده، ۴٫۶ عیب بوده است. این میزان در خودروهای با سطح قیمتی کمتر از ۲۵ میلیون تومان معادل ۵٫۰۹ ایراد (نقص خودرو از نظر فنی، ایمنی یا طراحی)، در خودروهای با سطح قیمتی ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان معادل ۴٫۵۱ ایراد، در خودروهای با سطح قیمتی ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان معادل ۲٫۷ ایراد، در خودروهای با سطح قیمتی ۱۰۰ تا ۱۲۵ میلیون تومان معادل ۱٫۳۹ ایراد و در خودروهای با سطح قیمتی بیش از ۱۲۵ میلیون تومان معادل ۱٫۲۷ ایراد در سه ماهه ابتدایی استفاده از خودرو، بوده است.

بیوگرافی نویسنده

رها اعتمادی هستم دانشجوی مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد - تهران شمال و هم اکنون هم با سایت تفریحی و سرگرمی با شما عزیزان همراه هستم !!!!

مشاهده تمامی 613 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

از سایت ما حمایت کنید.

برچسب ها