سایت تفریحی خبری و مد لباس روز دنیا

دزدان دریایی سومالی - صیاد کنارکی رهایی یافته از چنگال دزدان سومالیایی

دزدان دریایی سومالی – صیاد کنارکی رهایی یافته از چنگال دزدان سومالیایی ۹ شهریور ۱۳۹۴

دزدان دریایی سومالی |

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان با تایید فرار صیادان کنارکی از چنگال دزدان دریایی سومالیایی گفت: در صورت نبود مشکل این ۱۷ صیاد بعد از پنج ماه اسارت تا پایان هفته وارد کشور می شوند.
دزدان دریایی سومالی

 ایرنا :محسنعلی گلشنی اشاره به ناقص بودن اطلاعات درباره نحوه فرار این صیادان اظهار داشت: ۱۷ صیاد شناور کنارکی فروردین ماه امسال در چنگال دزدان دریایی سومالیایی گرفتار شدند و مسوولان ایرانی به صورت جدی در پنج ماه گذشته پیگیر آزادی آنان بودند.
وی ادامه داد: وزارت امورخارجه ایران و دیگر دستگاه های مرتبط در این مدت مکاتبات زیادی برای آزادی این صیادان انجام دادند اما با توجه به اینکه موضوع دزدان دریایی بودند یک سری عوامل بازدارنده در این رابطه وجود داشت.
وی تاکید کرد: با وجود این شرایط برنامه ریزی لازم برای فراهم کردن شرایط آزادی تمام صیادان ایرانی گرفتار در چنگال دزدان سومالیایی در حال انجام است.
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان در تشریح کلی نحوه آزادی صیادان گفت: صیادان کنارکی که در شناور خود حبس بودند پنجشنبه هفته گذشته با استفاده از هوای توفانی موفق شدند ضمن خلع سلاح و دستگیری گروگانگیران با استفاده از موقعیت به وجود آمده فرار کنند.
وی اضافه کرد: پس از فرار این افراد دزدان دریایی با چند فروند قایق تندرو به تعقیب آنان پرداختند اما موفق به دستگیری مجددشان نشدند، این لنج صیادی موفق شد خود را از مهلکه نجات دهد و به یک ناو اروپایی برساند.
گلشنی افزود: با همکاری نیروی دریایی ایران این لنج صیادی تا پایان هفته وارد کشور می شود.

دزدان دریایی سومالی

بیوگرافی نویسنده

رها اعتمادی هستم دانشجوی مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد - تهران شمال و هم اکنون هم با سایت تفریحی و سرگرمی با شما عزیزان همراه هستم !!!!

مشاهده تمامی 613 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

از سایت ما حمایت کنید.

برچسب ها