سایت تفریحی خبری و مد لباس روز دنیا

چگونه استقامت و قدرت ذهنمان را افزایش دهیم؟ - قدرت ذهن

چگونه استقامت و قدرت ذهنمان را افزایش دهیم؟ – قدرت ذهن ۱۰ شهریور ۱۳۹۴

قدرت ذهن

همه ی ما در طول روز ، در خانه ، در محل کار ، در فروشگاه ، در خیابان و … با چالش های زیادی روبه رو می شویم . بعضی از آنها فقط چالش های کوچکی هسنند که به راحتی و به صورت خودکار از پس آنها بر می آییم . اما بعضی از آنها به استراتژی ، فکر و استقامت ذهنی بالایی نیاز دارند.
همچنین شما در رفتار با فرزند نوجوانتان، مراقبت از اولیاء سالمندتان و یا تجارت با افراد سرسخت به استقامت ذهنی احتیاج دارید. همانطوری که ما تحت تاثیر تغییرات در زندگیمان هستیم باید یاد بگیریم که چطور استقامت ذهنیمان را بالا ببریم . استقامت ذهنی به معنای بی اراده گی و یا تحمل درد و رنج نیست . این توانایی، تمرین قدرت درونی ست ، توانایی درست رفتار کردن با همه ی این چالش هاست . این امر مستلزم درجه معینی از اراده ، اعتماد به نفس ، نظم و انظباط و توانایی استقامت در مورد آنچه انجام می دهید است .
ما باید یاد بگیریم که چطور با ذهنمان دقیقا بر روی آنچه انجام می دهیم تمرکز کنیم و به خودمان اجازه ندهیم که دچار ذهن پریشانی شویم . همچنین نباید تسلیم به خواسته های غیر منطقی و ناعادلانه ی مردم اطرافمان شویم . ما باید یاد بگیریم که بر روی جاده هدفمان بمانیم هر چقدر هم که ماندن و رفتن بر روی آن جاده سخت باشد .
وقتی که ما استقامت ذهنی را ساختیم باید به خودمان یاد بدهیم که هرگز همه ی چیزها را ناتمام رها نکنیم . استقامت ذهنی ما را در راه رفتن نگه می دارد حتی اگر جسم ما خسته شده باشد و بخواهد تمام کند .
قدرت درونی، ما را در مسیر رفتن حفظ می کند صرفه نظر از مشکلات و چالش هایی که ما با آن روبه رو هستیم .
نکاتی در مورد افزایش استقامت و قدرت ذهنی:
شما می توانید استقامت ذهنیتان را درست به همان روشی که یک ورزشکار استقامت بدنی اش را افزایش می دهد، افزایش دهید: از طریق تمرین و تمرین
تمرینات ذهنی مغز را به چالش می کشند و به آن قدرت می دهند و همچنین سطح عمل و استقامت و قدرت تمرکز و حافظه را بالا می برند .
راههای مختلفی برای تقویت مغز و ذهنتان وجود دارد . یکی از این راهها حل جدول و پازل است . زیرا آنها نیاز دارند شما از سر خود استفاده کنید و حقایق، واژگان و جزئیات را به یاد داشته باشید . بعضی از بازیهای کامپیوتری و یا بازیهای دیگر می تواند ذهن و مغزتان را به چالش بکشد مانند شطرنج.
تمرینات فیزیکی نه تنها برای بدن مهم است بلکه برای مغز نیز اهمیت دارد زیرا آنها اکسیژن و خون زیادی را به مغز می فرستند . فوکوس کردن بر روی آنچه که انجام می دهید قدرت تمرکز ، اعتماد به نفس و استقامت ذهنتان را افزایش می دهد . به جای اینکه توجه خود را همزمان روی دو چیز قرار دهید مثلا روی کار و خیالبافی ، خواندن کتاب و تماشای تلویزیون ، انجام تکالیف و گوش دادن به موزیک و … سعی کنید بر رو یک چیز تمرکز کنید .
سعی کنید کارهایی را انجام دهید که قبل از این هرگز انجام نداده اید و کارهایی که قبلا انجام داده اید را از راه دیگری انجام دهید.
سعی کنید کارهای جدیدی یاد بگیرید ، مهارتتان را افزایش دهید ، یک تفریح و سرگرمی جدیدی را شروع کنید و …
همه ی این چیزها از ذهنتان کار می کشد و بنابراین قدرت و استقامت و اراده تان را افزایش می دهد.

** قدرت ذهن ** قدرت ذهن ** قدرت ذهن ** قدرت ذهن ** قدرت ذهن ** قدرت ذهن ** قدرت ذهن **

برچسب ها :

بیوگرافی نویسنده

دانشجوی کارشناسی ارشد الکترونیک امیدوارم از مطالب سایت لذت ببرید.

مشاهده تمامی 454 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

از سایت ما حمایت کنید.

برچسب ها