سایت تفریحی خبری و مد لباس روز دنیا

سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر اعلام فراخوانی کرد

سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر ۶ شهریور ۱۳۹۴

هم زمان با میلاد فرخنده امام رضا (ع) فراخوان سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی، “محمد حیدری” دبیر این جشنواره در مقدمه ای بر این فراخوان آورده است:

جشنواره فیلم فجر که هم زمان با جشن های باشکوه پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی برگزار می‌شود فرصتی است بی بدیل برای رونمایی از یک سال تلاش سینماگران متعهد کشورمان، برای تصمیم گیری درباره چگونگی برگزاری جشنواره و بخش های مختلف مسابقه با افراد و گروه های مختلف اعم از سینماگران، اهالی رسانه و مدیران و دبیران دوره های مختلف جشنواره گفت و گو شد و آنچه می‌آید محصول خرد جمعی و نشست های فراوان است. ضمن اعلام مقررات و فراخوان این نکاتی را به آگاهی می‌رساند: یکم – جشنواره فیلم فجر مهم‌ترین رویداد سینمای ملی ایران است و به بهانه تخصصی شدن جشنواره نباید از رونقش کاسته شود. به بیانی دیگر جشنواره هم جشنواره ای تخصصی و هم جشن رونمایی از یک سال تلاش سینماگران ایرانی و در عین حال بخش مهمی از جشن پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی است. دوم – کاهش جوایز و شمار سیمرغ‌ها در خصوص بخش های فنی که مورد بحث و گفت و گو بود در شرایطی که به روز کردن صنعت سینما جزو اولویت های مهم سازمان سینمایی است مورد تصویب قرار نگرفت و جوایز این بخش هم چنان به قوت خود باقی است. سوم -تغییرات جشنواره فیلم فجر باید متناسب با تحولات واقعی سینما باشد و اصل تغییر و به ویژه تغییرات زیاد در این رویداد سینمایی مهم مطلوب نیست. پذیرش بخش جدا برای فیلم اولی‌ها و در عین حال امکان حضورشان در بخش سودای سیمرغ پاسخ مثبتی است به ورود قدرتمندانه جوانان خوش ذوق و خوش آتیه سینمای کشورمان. چهارم – بخش هنر و تجربه به عنوان گروهی مستقل، پذیرش موج مثبتی است که در سینمای ایران پدید آمده. شمار فراوانی از فیلم‌ها هر سال تولید می‌شوند که شایسته نام هنر و تجربه است و جشنواره فیلم فجر نمی‌تواند به واقعیت های این بخش بی اعتنا باشد. پنجم – در نحوه برگزاری و مدیریت جشنواره نیز چشم امیدمان به مدیران جوان و خوش فکر است. کوشش خواهد شد جشنواره سی و چهارم با بهره گیری از خلاقیت‌ها و اندیشه های نو با شکوه هر چه تمام تر برگزار شود. ششم – از اصناف مختلف به ویژه تهیه کنندگان برای همکاری بیشتر به منظور برگزاری همزمان جشنواره در استان‌ها و برگزاری همزمان هفته های فیلم در کشورهای مختلف درخواست همراهی و همکاری جدی دارم. هفتم – در پایان با توجه به انتقال بخش مسابقه بین الملل به فصل دیگر و در دل جشنواره بزرگ جهانی دیگری شایسته نام سینمای ایران را به فال نیک می‌گیرم و یقین دارم این امر فرصتی است تازه برای معرفی ایران اسلامی و سینمای پر افتخارش. به امید برگزاری جشنواره ای در طراز نام انقلاب شکوهمند اسلامی و دهه مبارک فجر
بر اساس این گزارش مقررات و فراخوان سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر بدین شرح است:
به نام خدا
سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف اعتلای سینمای ملی ایران، قدردانی از یک سال تلاش سینماگران کشور و کوشش برای ارتقاء سطح کیفی تولیدات سینمایی، جشنواره فیلم فجر را از ۱۲ تا ۲۲ بهمن سال ۱۳۹۴ همزمان با جشن های دهه مبارک فجر سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی دربخش های ذیل برگزار می‌کند:

سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر
سودای سیمرغ

فیلم‌های سینمایی که تا بهمن ۱۳۹۴ در داخل و خارج از کشور به نمایش در نیامده، می‌توانند متقاضی شرکت در این بخش باشند. این بخش به منظور اعتلای تولیدات سینمای ملی و حمایت از فیلم‌سازان ارزشمند میهن اسلامی برگزار می‌شود. یک هیئت داوری متشکل از سینماگران و صاحب‌نظران فرهنگی هنری، جوایز زیر را اهدا می‌کنند.
۱- سیمرغ زرین بهترین فیلم ( با نگاه ملی) ۲- سیمرغ بلورین بهترین فیلم ۳- سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی ۴- سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه ۵- سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن ۶- سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد ۷- سیمرغ بلورین بهترین بازیگرِ نقشِ مکملِ زن ۸- سیمرغ بلورین بهترین بازیگرِ نقشِ مکملِ مرد ۹- سیمرغ بلورین بهترین فیلم‌برداری ۱۰- سیمرغ بلورین بهترین تدوین ۱۱- سیمرغ بلورین بهترین موسیقیِ متن ۱۲- سیمرغ بلورین بهترین صدا ۱۳- سیمرغ بلورین بهترین طراحیِ صحنه و لباس ۱۴- سیمرغ بلورین بهترین چهره‌پردازی ۱۵- سیمرغ بلورین بهترین جلوه‌هایِ ویژه میدانی جلوه های بصری ۱۶- سیمرغ بلورین جایزه‌یِ ویژه‌یِ هیئت داوران
به منظور حمایت از فیلم سازان جوان هیئت انتخاب حداقل ۲ اثر را از بخش نگاه نو برای رقابت با آثار بخش سودای سیمرغ معرفی می‌کند.

سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر

نگاه نو (مسابقه فیلم‌های اول)

این بخش به منظور معرفی فیلم‌سازان جوان و حمایت از آثار ارزشمند ایشان برگزار می‌شود. یک هیئت داوری متشکل از سینماگران و صاحب‌نظران فرهنگی هنری، جوایز زیر را اهدا می‌کنند. سیمرغ بلورین بهترین فیلم سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی سیمرغ بلورین جایزه ویژه هیات داوران ( سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر )

 

سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر
سینما حقیقت (مسابقه آثار مستند بلند)

شرایط پذیرش آثار:

مدت زمان آثار بیش از ۷۰ دقیقه باشد. هیئت انتخابی متشکل از مستند سازان و کارشناسان فرهنگی – سینمایی از میان آثار متقاضی، فیلم های مسابقه را تعیین می‌کنند. یک هیئت داوری متشکل از سینماگران و صاحب‌نظران فرهنگی هنری، جوایز زیر را اهدا می‌کنند. سیمرغ بلورین بهترین فیلم سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی جایزه ویژه هیئت داوران به بهترین دستاورد فنی یا هنری
سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر
فیلم برگزیده تماشاگران

سیمرغ بلورین این جایزه از طریق مراجعه به آرای مستقیم تماشاگران به محبوب‌ترین فیلم ایرانی مسابقه آثار بلند سینمایی (سودای سیمرغ) تعلق خواهد گرفت.
بخش هنر و تجربه

این بخش با هدف ایجاد فضایی مناسب برای حمایت از فیلم های هنری و تجربی برگزار می‌شود و هیات داوران ۲ اثر را از میان آثار پذیرفته شده مورد تقدیر قرار خواهد داد.

سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر

بخش مسابقه اطلاع‌رسانی و تبلیغات

برای قدرانی از نقش آفرینان این عرصه مهم صنعت سینما و ارتقاء کیفی تبلیغات و اطلاع رسانی، به بهترین های این بخش جوایز زیر اهدا می‌شود: بهترین عکس فیلم بهتری طراحی پوستر بهترین تیزر و آگهی (آنونس) فیلم هایی که در یک سال گذشته از پایان جشنواره فیلم فجر ۳۳ (۹۳/۱۰/۱۵) تا آغاز جشنواره سی و چهارم به نمایش عمومی در آمده‌اند می‌توانند در این بخش از مسابقه شرکت کنند. شرایط حضور در این بخش به شرح زیر است:

سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر
الف- مسابقه عکس فیلم

آنالوگ: آثاری که به صورت آنالوگ تهیه شده‌اند ملزم به اسکن تصاویر در فرمت TIF و حداقل DPI۳۰۰ در اندازه ۴۵×۳۰ سانتی‌متر و ارائه نسخه چاپی مرغوب در قطع ۳۰×۲۰ سانتی‌متر از هر تصویر هستند. دیجیتال: آثاری که به صورت دیجیتال تهیه شده‌اند لازم است با کیفیت ۶ مگا پیکسل و با حداقل DPI۳۰۰ در فرمت JPG یا TIF بر روی CD یا DVD از هر اثر ارسال شوند. عکاسان ملزم به ارائه مجموعاً ۸ عکس صحنه و ۴ عکس پشت صحنه از هر فیلم هستند. هر عکاس مجاز به شرکت حداکثر پنج فیلم اکران شده است. آخرین مهلت ارسال آثار ۳۰ آذر ۱۳۹۴ است.
سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر

سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر
ب- مسابقه پوستر فیلم

اندازه پوستر باید حداقل ۴۵ × ۶۰ و حداکثر ۷۰ × ۱۰۰ سانتی‌متر باشد. ارائه فایل پوستر در فرمت TIF با کیفیت DPI۳۰۰ در قطع ۷۰ × ۱۰۰ سانتی‌متر به همراه پرینت A۳ الزامی است. آثار ارسالی حتماً باید به مرحله چاپ افست رسیده و مجوز ارشاد را دارا باشد. هر طراح مجاز به شرکت حداکثر ۵ اثر است. آخرین مهلت ارسال آثار ۳۰ آذر ۱۳۹۴ است.

سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر

ج- مسابقه تیزر و آگهی (آنونس)

آنونس‌ها باید به صورت دیجیتال (DCP)، همراه نسخه ویدیویی SD یا HD ارائه شوند. تیزرها باید به صورت نسخه ویدئویی (SD یا HD) ارائه شوند. زمان آنونس و تیزر آزاد است. آخرین مهلت ارسال آثار ۳۰ آذر ۱۳۹۴ است.

سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر

سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر
مقررات عمومی
۱-۱- کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند هر تعداد فیلمی را که مایل باشند پس از اعلام رسانه‌ای مقررات، به دبیرخانه جشنواره ارائه دهند. ۲-۱- نهادها، سازمان‌های دولتی و تهیه‌کنندگان بخش خصوصی که مایل‌اند فیلم‌های خود را در جشنواره شرکت دهند، ضروری است نکات زیر را رعایت کنند: ۲-۲- آثاری با مدت زمان کمتر از ۷۵ دقیقه پذیرفته نمی‌شوند. (به استثنا بخش سینما حقیقت). ۳-۲- فرم درخواست شرکت در جشنواره را تکمیل کرده، حداکثر تا روز یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ به همراه نسخه بازبینی هیئت انتخاب به صورت DCP یا DVD، عکس های صحنه و عکس کارگردان (بر روی CD) و تیزر سه دقیقه‌ای به دبیرخانه تحویل دهند. این امر به منزله قبول کامل مقررات و سایر ضوابط تولید و نمایش فیلم در ایران است. ۴-۲- آخرین زمان تحویل نسخه نهایی فیلم راه یافته به بخش مسابقه (به صورت DCP)، روز سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴ است. الزامی است دو نسخه DCP (یک نسخه با زیرنویس انگلیسی و یک نسخه بدون زیرنویس) و پوستر فیلم روی CD به صورت لایه باز ارائه گردد و در صورت ارائه نکردن کپی نهایی فیلم تا تاریخ مقرر، دبیرخانه جشنواره به احترام مخاطبان و خانواده سینما، فیلم را از جشنواره (داوری و نمایش عمومی) خارج می‌کند. ۲- تعیین تاریخ و زمان نمایش فیلم‌ها به عهده دبیرخانه جشنواره است. ۳- پس از تحویل کپی فیلم به دبیرخانه، امکان خارج کردن آن از جشنواره وجود ندارد. ۴- هیئت داوران جشنواره، حداقل ۲۴ ساعت قبل از مراسم پایانی، نامزدهای دریافت جوایز را معرفی خواهند کرد. ۵- هیچ جایزه‌ای در بخش رقابتی به طور هم‌ارزش میان دو یا چند اثر تقسیم نمی‌شود. ۶- همه فیلم‌های پذیرفته شده در بخش‌های جشنواره، گواهی شرکت دریافت خواهند کرد. ۷- نمایش فیلم‌ها در جشنواره مطابق با ضوابط و مقررات سازمان سینمایی خواهد بود. (داشتن پروانه ساخت سینمایی یا نمایش الزامی است- بخش هنر و تجربه تابع مقررات گروه هنر و تجربه است.) ۸- تفسیر و رفع ابهام از مقررات و اخذ تصمیم نهایی درباره موضوعات پیش‌بینی نشده به عهده دبیر جشنواره است. سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر

نشانی دبیرخانه: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از پارک ساعی، نرسیده به توانیر، نبش کوچه احتشام، موسسه رسانه‌های تصویری، شماره ۲۴۵۴، طبقه پنجم، دبیرخانه سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر
کد پستی: ۱۴۳۴۸۴۳۶۳۱ تلفکس: ۸۸۷۹۷۵۴۲ – ۸۸۸۸۰۳۲۸ – ۸۸۸۸۰۳۲۵

تلفن روابط عمومی: ۸۸۱۹۴۲۳۵-۸۸۶۷۳۲۷۸
www.fajrfilmfestival.ir

سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر

 

بیوگرافی نویسنده

رها اعتمادی هستم دانشجوی مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد - تهران شمال و هم اکنون هم با سایت تفریحی و سرگرمی با شما عزیزان همراه هستم !!!!

مشاهده تمامی 588 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

از سایت ما حمایت کنید.

برچسب ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0