سایت تفریحی خبری و مد لباس روز دنیا

برای افزایش عمر گوشی و باتری آن چه کارهایی باید انجام دهیم

برای افزایش عمر گوشی و باتری آن چه کارهایی باید انجام دهیم ۱۷ شهریور ۱۳۹۴

افزایش عمر گوشی

تلفن ها و ابزار های هوشمند امروزه یکی از اعضای مهم زندگی برای کاربران در سرتاسر دنیا تلقی میشود در نتیجه در صورت آسیب دیدن آن ها علاوه بر هزینه بر بودن تعمیرات وقت گیر است و برای کاربری که بسیار واسته تلفن همراهش است بسیار عذاب آور خواهد بود در این مطلب قصد داریم نکاتی را آموزش دهیم که منجر به افزایش عمر گوشی شما میشود در ادامه با ما همراه باشید.

برای این که تلفن خود را از آسیب های احتمالی سخت افزاری دور نگه دارید باید این چند عادت بد را کنار بگذارید

۱-خاموش نکردن گوشی

کارشناسان اعتقاد دارند،برای جلوگیری از استهلاک شدید گوشی هوشمند به ویژه در خصوص باتری آن باید حداقل هر یک هفته یک بار آن را خاموش کنید، زیرا روشن بودن گوشی به شکل مداوم منجر به تحت فشار بودن شدید باتری خواهد شد و در نتیجه در دراز مدت تداوم این عمل باتری شما را از بین خواهد برد.

۲- روشن گذاشتن WiFi و بلوتوث به شکل مداوم

هنگامی که بدون هیچ استفاده موردی، WiFi یا بلوتوث یا هر دو آنها در گوشی هوشمند فعال و روشن باشد، عملا انرژی گوشی به شکلی بی مورد هدر می رود. متأسفانه اغلب کاربران حتی در زمانی که خارج از منزل یا محل کار هستند و عملا به اینترنت دسترسی ندارند WiFi گوشی خود را روشن می گذارند که مصرف باتری را به شدت افزایش می‌دهد.بهترین کار عادت به خاموش کردن WiFi یا بلوتوث در مواقع غیر ضروری یا استفاده از نرم افزارهای مخصوص به این کار است.

۳-استفاده از گوشی در آب و هوای نامناسب

تلفن ها و ابزار های هوشمند همیشه برای رنج دمایی خاص طراحی شده اند بدیهی است در صورتی که در دمای نا مناسب به کار گرفته شوند منجر به خالی شدن سریع باتری یا در دراز مدت از بین رفتن باتری دستگاه میشود.

۴-استفاده از شارژ ها و کابل های غیر اصلی و متفرقه

هر باتری شارژر مخصوص خود با ولتاژ تعریف شده را دارد و بر اساس ظرفیت باتری و نوع آن این شارژر متفاوت است. در نتیجه استفاده از شارژرهای متفرقه هرچند می تواند منجر به شارژ شدن هوشمند شما باشد، در عین حال میتواند آسیب جدی به گوشی یا باتری آن نیز وارد کند. بهتر است پیش از استفاده از یک شارژر متفرقه، از همخوانی آن با باتری هوشمند ـ با استفاده از اطلاعات قبلی در مورد شارژر مخصوص گوشی خود مطمئن شوید.

۵-خالی کردن کامل باتری

«شان بروسکی» مشاور ارشد یکی از شرکت های سازنده تجهیزات شارژ به نام Farbe Technik معتقد است، باتری های از نوع Lithium-ion یعنی باتری هایی که در گوشی های هوشمند هم استفاده می شوند، بهترین کارایی خود را در بازه ۵۰ تا ۸۰ درصد شارژ دارند. خالی شدن کامل باتری هوشمند منجر به وارد شدن آن به حالت دشارژ عمیق می شود که خود منجر به آن می گردد که یون های باتری قادر به ذخیره شارژ نباشند. در واقع اپل بر این عقیده است که باید با باتری ها همانند رویه های تغذیه رفتار کرد. همانطور که هیچ انسانی نباید بیش از اندازه یا کمتر از حد نیاز غذا بخورد، این موضوع در مورد باتری های Lithium-ion هم صادق است.

افزایش عمر گوشی

افزایش عمر گوشی

تمامی این نکات گفته شده بخشی از عواملی است که منجر به کاهش عمر گوشی و باتری آن میشوند پس بهتر است این نکات را رعایت کنید تا تلفن همراه شما آسیب نبیند.

صفحات بساوشی (یا لمسی) به صفحاتی اطلاق می‌شود که بتوان تماس یک شیء و به‌طور خاص انگشت انسان با آن را با استفاده از خواص شیء از قبیل نیرو، گرما، هدایت الکتریکی، مقاومت اپتیک و… تشخیص داد. صفحات لمسی کاربردهای گسترده‌ای در صنایع مختلف و حتی کاربردهای عام است. ترکیب یک صفحه لمسی شفاف با یک صفحه نمایش می‌تواند ابزار بهینه‌ای برای ارتباط با دستگاه‌های مختلف به ما بدهد. صفحات لمسی برحسب خاصیتی از آن که برای تشخیص تماس مورد استفاده قرار می‌دهد، از فناوری‌های مختلفی استفاده می‌کنند. در ادامه مهم‌ترین این فناوری‌ها به صورت مختصر معرفی شده‌اند.

** افزایش عمر گوشی ** افزایش عمر گوشی ** افزایش عمر گوشی ** افزایش عمر گوشی ** افزایش عمر گوشی ** افزایش عمر گوشی **

بیوگرافی نویسنده

دانشجوی کارشناسی ارشد الکترونیک امیدوارم از مطالب سایت لذت ببرید.

مشاهده تمامی 454 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

از سایت ما حمایت کنید.

برچسب ها