سایت تفریحی خبری و مد لباس روز دنیا

5 نکته در مدیریت کردن و موفقیت در مشاغل مدیریتی

۵ نکته در مدیریت کردن و موفقیت در مشاغل مدیریتی ۲۱ شهریور ۱۳۹۴

مشاغل مدیریتی

بر اساس تحقیق گسترده بزرگ‌ترین موسسه نظرسنجی جهان، گالوپ، تنها ۱۰ درصد از مردم دارای استعداد مدیریتی هستند و ۲۰ درصد نیز تاحدی دارای این استعداد هستند و می‌بایست با روش‌های مختلف آموزشی خود را تقویت کنند. به‌راستی علت کم یابی استعداد مدیریتی چیست؟ مدیریت، شغل بسیار پیچیده‌ای است. شما به‌عنوان مدیر با مجموعه‌ای از انسان‌ها طرف هستید و می‌بایست با هدایت و نظارت بر کار آن‌ها و ایجاد هماهنگی، امور را به سرانجام برسانید. درواقع شما در پست مدیریتی با «سیستم اجتماعی» _مجموعه‌ای از افراد که با یکدیگر درراستای هدفی خاص ارتباط دارند_ سروکار دارید که بر اساس آرای نظریه‌پردازان سیستم، پیچیده‌ترین سیستم موجود در جهان هستی است.

ازاین‌رو مدیریت کردن و موفقیت در مشاغل مدیریتی، استعدادها و مهارت‌های متعدد و متنوعی می‌خواهد که تجمیع همه آن‌ها در یک نفر به‌ندرت رخ می‌دهد. بر اساس تحقیق موسسه گالوپ، وجود این ۵ استعداد شخصیتی در افراد، می‌تواندآن‌ها را تبدیل به مدیران بزرگ کند:

انگیزش

مدیران بزرگ نه‌تنها خود انسان‌هایی باانگیزه هستند، بلکه دائماً در حال انگیزه دادن به زیردستان و همکاران خود برای انجام هرچه بهتر کارها و به نتیجه رساندن تلاش‌ها هستند.

قاطعیت

مدیران بزرگ در امور مربوط به کار با کسی شوخی ندارند و در مواجهه با سختی‌ها، خود را نمی‌بازند و تا به پایان رساندن کار دست از تلاش بر‌نمی‌دارند.

تصمیم‌گیری

مدیران بزرگ، تصمیم‌گیرنده‌هایی بزرگ هستند و این تصمیمات را در جهت منافع سازمان می‌گیرند نه راضی کردن این‌وآن.

پاسخگویی

مدیران بزرگ نه‌تنها از مسئولیت‌های سنگین فرار نمی‌کنند بلکه با آغوش باز به استقبال آن‌هامی‌روند و در برابر نتایج به‌دست‌آمده نیز پاسخگو بوده و شکست‌ها را به گردن دیگران نمی‌اندازند.

رابطه‌سازی

مدیران بزرگ روابطی مبتنی بر اعتماد و تفاهم میان خود و همکاران و زیردستان برقرار می‌سازند و در روابط خود شفافیت دارند و اهل مخفی‌کاری نیستند. آن‌ها همچنین با استفاده از ارتباطات درون و بیرون سازمانی، در صدد تحقق اهداف سازمان هستند.

** مشاغل مدیریتی ** مشاغل مدیریتی ** مشاغل مدیریتی **

مشاغل مدیریتی

مشاغل مدیریتی

بیوگرافی نویسنده

دانشجوی کارشناسی ارشد الکترونیک امیدوارم از مطالب سایت لذت ببرید.

مشاهده تمامی 454 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

از سایت ما حمایت کنید.

برچسب ها